Style Switcher

Layout options
  • Boxed Layout
  • Full Width Layout
Primary Color

 

نورپردازی در دکوراسیون

 

نورپردازی از جنبه های اصلی دکوراسیون است. نورپردازی در نمای ساختمان و در داخل ساختمان انجام شده و جلوه خاصی به ساختمان و طراحی داخلی آن می دهد. بهترین نورپردازی زمانی اتفاق می افتد که نور به صورت مساوی و درست در فضا پخش شود و از نور طبیعی حداکثر استفاده شود. برای آنکه یک نورپردازی بی نقص داشته باشید به جای متمرکز کردن نور در یک نقطه –مثلا استفاده از یک لوستر در فضا-، روشنایی را در سرتاسر فضا پخش کنید. برای این منظور می توانید از انواع هالوژن استفاده کنید.

 در عین حال رنگ آمیزی دیوارها نقش مهمی در روشنایی دارد. اگر دیوارهای ساختمان با رنگ تیره رنگ آمیزی شده باشد، علارغم نورپردازی زیاد، باز همه فضا تاریک می شود. بنابراین بهترین گزینه استفاده از رنگ های روشن با تم طبیعی است.

  

یکی از نکاتی که به ایجاد روشنایی حداکثری کمک می کند، پاک کردن گرد و غبار روی لامپ ها و لوستر ها است.  نکات دیگری که در روشنایی محیط تاثیر دارد، فضای بیرون ساختماتن، ارتفاع، اندازه ، ارتفاع سقف ها و تعداد پنجره ها است. توجه داشته باشید که هرچقدر از نور بیرون در طول روز بهره بگیرید، فضای پر نورتر و زیباتری خواهید داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

منبع مقاله نورپردازی در دکوراسیون 

برگشتن به صفحه مقاله های دکوراسیون آرکس

کلمات کلیدی:

دکوراسیوندکوراسیون داخلیطراحی دکوراسیونطراحی داخلیمتریال دکوراسیونمحصولات دکوراسیونمعماری داخلیمعماریطراحی دکوراسیون داخلیشرکت دکوراسیوندفتر دکوراسیوندکوردکوراتیومحصولات دکوراتیوتزئینات-تزئینات داخلیشرکت معماریکاغذ دیواریپارکتوبسایت کاغذ دیواریانواع کاغذ دیواریمحصولات دکوراسیونانواع پارکتفروش کاغذ دیواریشرکت کاغذ دیوارینکات کاغذ دیوارینمایندگی کاغذ دیواری-

 

دکوراسیون | بهترین طراحی در ایران

 

امکانات

مشاهده در فلیکر